I Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddziału w Zambrowie

6 lipca 2019 roku, na Strzelnicy Forty w Piątnicy prowadzonej przez Klub Strzelecki SAGITTARIUS odbyły się I Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddziału w Zambrowie.

W rywalizacji udział wzięli członkowie czterech oddziałów terenowych Związku Szlachty Polskiej, tj. z Białegostoku, Gdańska, Warszawy i Zambrowa a także sympatycy związku. Rywalizowano w czterech kategoriach: dzieci, kobiety, sympatycy i członkowie Związku Szlachty Polskiej. Łącznie w zawodach wzięło udział czternastu członków związku i dwunastu sympatyków, wśród których znalazło się dwoje dzieci.

Zawody strzeleckie dla dorosłych uczestników polegały na zsumowaniu wyników dwóch konkurencji, tj. strzelania w pozycji stojącej do tarczy w odległości 25 metrów z karabinu AK-47 oraz strzelaniu w pozycji stojącej z pistoletu CZ do tarczy w odległości 15 metrów. W obu konkurencjach oddano po 10 strzałów bez strzałów próbnych. Dzieci, które po raz pierwszy wzięły udział w tego rodzaju rywalizacji, konkurowały ze sobą w strzelaniu z broni małokalibrowej bocznego zapłonu z kolimatorem. Oddały one dwie serie strzałów: 10 strzałów stojąc oraz 10 strzałów siedząc.

Rywalizacja prowadzona była na wielu polach, poczynając od rywalizacji między oddziałami, rywalizacji w ramach rodzin, a także w ramach poszczególnych kategorii i między prezesami oddziałów. Niezwykle ciekawa rozgrywka miała miejsce między członkami rodziny Ilcewiczów z oddziału warszawskiego. Najlepszy okazał się najmłodszy Hubert – 122 punkty, który zdobył o jeden punkt więcej od Anny Ilcewicz. Tym razem głowa rodziny – Zenon Ilcewicz – z 82 punktami musiał pogodzić się ze zdobyciem trzeciego miejsca. W rywalizacji rodziny Klimaszewskich lepszy okazał się Hubert z 64 punktami, który zdobył o 6 punktów więcej od swojej żony Pauliny. Rywalizacja braci Długoborskich zakończyła się zwycięstwem Rafała ze 111 punktami, który okazał się lepszy od Kazimierza o 21 punktów. Na koniec warto wspomnieć o rywalizacji prezesów oddziałów terenowych. Prezes oddziału gdańskiego – Krzysztof Jałbrzykowski – okazał się lepszy od prezesa oddziału zambrowskiego – Krzysztofa Dmochowskiego.

Wyniki rywalizacji:

Kategoria – dzieci:

 1. Nataniel Skarzyński (Zambrów)
 2. Maciej Dmochowski (Zambrów)

Kategoria – kobiety:

 1. Paulina Klimaszewska (Zambrów)
 2. Tatiana Kutsenko (Białystok)
 3. Danuta Sienicka (Białystok)

Kategoria – sympatycy Związku Szlachty Polskiej

 1. Józef Gosk (Zambrów)
 2. Hubert Ilcewicz (Warszawa)
 3. Andrzej Brzóska (Zambrów)

Kategoria – członkowie Związku Szlachty Polskiej

 1. Rafał Krajewski (Zambrów)
 2. Robert Żmijewski (Warszawa)
 3. Dariusz Sienicki (Białystok)

źródło: www.zambrowiacy.pl