II Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie (foto, wideo)

11 lipca 2020 roku, na Strzelnicy Forty w Piątnicy prowadzonej przez Klub Strzelecki SAGITTARIUS odbyły się II Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddziału w Zambrowie. Zawody wpisują się w obchodzone w tym roku 25-lecie istnienia Związku Szlachty Polskiej.

W rywalizacji udział wzięli członkowie trzech oddziałów terenowych Związku Szlachty Polskiej, tj. z Białegostoku, Warszawy i Zambrowa a także sympatycy związku. Rywalizowano w dwóch kategoriach: sympatycy i członkowie Związku Szlachty Polskiej. Łącznie w zawodach wzięło udział dziewięciu członków związku i siedemnastu sympatyków. Wśród uczestników imprezy znalazły się też dzieci, które mogły spróbować swoich sił w strzelaniu z broni sportowej.

Zawody strzeleckie dla dorosłych uczestników polegały na zsumowaniu wyników dwóch konkurencji: Pistolet Centralnego Zapłonu 10z15 oraz Karabin Centralnego Zapłonu 10z13. Dzieci, które po raz pierwszy wzięły udział w tego rodzaju rywalizacji, konkurowały ze sobą w strzelaniu z broni małokalibrowej do metalowego celu. Po każdym trafieniu rozlegał się metalowy dźwięk.

Wyniki rywalizacji:

Kategoria – sympatycy Związku Szlachty Polskiej

  1. Przemysław Laskowski (Oddział Zambrów) – 122 pkt.
  2. Jarosław Dmochowski (Oddział Zambrów) – 116 pkt.
  3. Paweł Strenkowski (Oddział Zambrów) – 115 pkt.

Kategoria – członkowie Związku Szlachty Polskiej

  1. Dariusz Sienicki (Oddział Białystok) – 132 pkt.
  2. Bogdan Laskowski (Oddział Zambrów) – 121 pkt.
  3. Krzysztof Dmochowski (Oddział Zambrów) – 117 pkt.

Warto podkreślić, że na wszystkich uczestników rywalizacji czekały pamiątkowe dyplomy. Zostały na nich uwzględnione wszystkie herby rodów, których przedstawiciele są członkami Oddziału zambrowskiego Związku Szlachty Polskiej a także osiągnięty rezultat uczestnika. Dodatkowo najlepsi uczestnicy – zdobywcy pierwszych trzech miejsc – otrzymali dyplom z odciśniętą w laku pieczęcią Bolesława IV warszawskiego – panującego na ziemi łomżyńskiej w latach 1436-54. Nadania jego dziadka Janusza I i Bolesława IV przyczyniły się do powstania większości okolic szlacheckich na terenie ziemi łomżyńskiej i nurskiej. Pieczęć przygotowana została przez Członka Zarządu Oddziału w Zambrowie Bogdana Laskowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i relacji wideo Telewizji Narew. Obszerna relacja fotograficzna na portalu internetowym zambrowiacy.pl – link.