IV Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie

Szanowni Państwo, 

w imieniu Zarządu Oddziału Zambrowskiego chciałbym zaprosić na IV Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Senatora RP Marka Adama Komorowskiego, Burmistrza Miasta Zambrów oraz Wójta Gminy Zambrów. 

Zawody składać się będą z dwóch konkurencji: 
– Pistolet Centralnego Zapłonu,
– Karabin Centralnego Zapłonu.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch klasyfikacjach: Członkowie ZSzP oraz Sympatycy. Liczyć będzie się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach: pistoletowej i karabinowej. Oddanych zostanie 15 strzałów z każdej broni w tym 5 strzałów próbnych i 10 liczonych. 

W tym roku planujemy zorganizować konkurencję w której będzie można strzelać jedynie z Pistolet Centralnego Zapłonu. Zostanie ona przeznaczona zostanie dla osób, które miałyby trudności w strzelaniu z Karabinu Centralnego Zapłonu – np. młodzieży i/lub seniorów.

Kontynuujemy w ramach zawodów rywalizację przedstawicieli rodów heraldycznych! Przed zawodami otworzymy listy uczestników, którzy przypiszą się do drużyn rodów heraldycznych, np. Dąbrowitów, Ślepowronów, czy też Lubiczów. Po zakończeniu rywalizacji zostanie podsumowana punktacja w ramach poszczególnych list i zostanie ogłoszona zwycięska drużyna. 

Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zabawy dla dzieci i młodzieży – samodzielne stawianie pieczęci lakowych, rzucanie podkową do celu, rzucanie granatami ćwiczebnymi, malowanie herbów dla najmłodszych. Ciekawostką w tym roku będzie też możliwość zapoznania się z przedmiotami wykonanymi w technice druku 3D.
Koszt uczestnictwa wynosi 135 zł za osobę dorosłą biorącą udział w dwóch konkurencjach oraz 50 zł za udział w konkurencji jedynie Pistoletu Centralnego Zapłonu. 
Termin zawodów: 27 sierpnia 2022 roku, godz. 10:30.

Miejsce: KLUB STRZELECKI SAGITTARIUS, Stawiskowska 57a, 18-421 Piątnica Poduchowna

Chętnych proszę o rejestrację za pomocą poniższego formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScVJhVRSzAiEGien7sd2pnPsTc3Sc_XIl–wu3Z0Ts11QtfRg/viewform

Uwaga! Należy zgłosić osobno każdą osobę/dziecko biorącą udział w zawodach. W przypadku zgłaszania kilku osób można podać jeden numer telefonu i jeden adres email, osoby która w razie potrzeby przekaże informacje innym. 
Prosimy o zgłoszenia do 21 sierpnia 2021 roku. Późniejsze zgłoszenia są możliwe, ale proszę traktować je jako wyjątek – konieczne jest przygotowanie list startowych, wydrukowanie dyplomów itp.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.

Szczególnie zapraszamy do rywalizacji członków innych oddziałów Związku Szlachty Polskiej.

Na miejscu będziemy mieli, podobnie jak w ubiegłym roku, miejsce na grilowanie. Zachęcamy do przywiezienia tego co kto sam lubi.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy pod adresem: dmochowski.krzysztof@gmail.com lub telefoniczny (+48) 608-897-608.

Z poważaniem

Krzysztof Dmochowski