Wykład pt. „Genealogia rodzinna – hobby dla każdego. Podstawy poszukiwań genealogicznych”

W niedzielę, 1 marca 2020 roku, odbył się wykład pt. „Genealogia rodzinna – hobby dla każdego. Podstawy poszukiwań genealogicznych”.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie i pasjonaci historii z Szepietowa, Szumowa, Andrzejewa, Warszawy i Zambrowa. Prelekcję przedstawił Krzysztof Dmochowski, prezes Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie, który uzupełnił wykład teoretyczny, przykładami ze swoich badań genealogicznych.

W czasie prelekcji zaprezentowano podstawowe źródła do badań genealogicznych a także dokumenty i zdjęcia z zasobów rodzinnych oraz przykładowe metryki i inne dokumenty pozwalające na budowanie historii rodziny. Ze szczególną uwagą przeanalizowane zostały źródła najważniejsze dla mieszkańców historycznej ziemi łomżyńskiej i nurskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski. Wykład odbył się na sali konferencyjnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Zambrowie dzięki uprzejmości Dyrektor Marty Konopka.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma slajdami z wykładu.

źródło: zambrowiacy.pl

1 komentarz do wpisu “Wykład pt. „Genealogia rodzinna – hobby dla każdego. Podstawy poszukiwań genealogicznych””

Możliwość komentowania jest wyłączona.