Rejestracja uczestników na V Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie

(formularz znajduje się pod niniejszą informacją)

Szanowni Państwo, 

w imieniu Zarządu Oddziału Zambrowskiego chciałbym zaprosić na V Zawody Strzeleckie Związku Szlachty Polskiej Oddział w Zambrowie. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Zambrów i Burmistrza Miasta Zambrów. 

Zawody główne składać się będą z dwóch konkurencji: 

– Pistolet Centralnego Zapłonu,

– Karabin Centralnego Zapłonu.

Uczestnicy będą rywalizować w dwóch klasyfikacjach: Członkowie ZSzP oraz Sympatycy. Liczyć będzie się suma punktów uzyskanych w obu konkurencjach: pistoletowej i karabinowej. Oddanych zostanie 8 strzałów z każdej broni, w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych. 

Seniorzy i młodzież będzie mogła rywalizować w kategorii OPEN o Puchar Prezesa Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Zambrowie – jedynie z Pistoletu Centralnego Zapłonu. Oddanych zostanie 8 strzałów w tym 3 strzały próbne i 5 liczonych. 

Kontynuujemy w ramach zawodów rywalizację przedstawicieli rodów heraldycznych! Przed zawodami otworzymy listy uczestników, którzy przypiszą się do drużyn rodów heraldycznych, np. Dąbrowitów, Ślepowronów, czy też Lubiczów. Po zakończeniu rywalizacji zostanie podsumowana punktacja w ramach poszczególnych list i zostanie ogłoszona zwycięska drużyna. 

Główną atrakcją będą zajęcia szermiercze dla dzieci i dorosłych! Prezentaçja broni białej. Zabawy bezpieczną bronią treningową. Podstawy fechtunku szablą i strzelania z łuku polskiego, czyli orientalnego dla dzieci i młodzieży!

Mamy też propozycję dla dzieci i młodzieży. Przygotowaliśmy zabawy dla dzieci i młodzieży – samodzielne stawianie pieczęci lakowych, rzucanie podkową do celu, rzucanie granatami ćwiczebnymi, malowanie herbów dla najmłodszych. Będzie też możliwość zapoznania się z przedmiotami wykonanymi w technice druku 3D.

Koszt uczestnictwa wynosi 140 zł za osobę dorosłą biorącą udział w dwóch konkurencjach oraz 50 zł za udział w konkurencji jedynie Pistoletu Centralnego Zapłonu. Kosztu strzelania z broni małokalibrowej dla dzieci 20 zł.

Termin zawodów: 27 sierpnia 2023 roku, godz. 10:30.

Miejsce: KLUB STRZELECKI SAGITTARIUS, Stawiskowska 57a, 18-421 Piątnica Poduchowna

Chętnych proszę o rejestrację za pomocą poniższego formularza:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdWcyd4985bSWjK4asgk4zqcpbnfrJKiTlt1Qq2Yp5paGJeEA/viewform

Uwaga! Należy zgłosić osobno każdą osobę/dziecko biorącą udział w zawodach. W przypadku zgłaszania kilku osób można podać jeden numer telefonu i jeden adres email, osoby która w razie potrzeby przekaże informacje innym. 

Prosimy o zgłoszenia do 24 sierpnia 2021 roku. Późniejsze zgłoszenia są możliwe, ale proszę traktować je jako wyjątek – konieczne jest przygotowanie list startowych, wydrukowanie dyplomów itp.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. NA NAJLEPSZYCH CZEKAJĄ PUCHARY ufundowane przez patronów i Prezesa Oddziału.

Szczególnie zapraszamy do rywalizacji członków innych oddziałów Związku Szlachty Polskiej.

Na miejscu będziemy mieli, podobnie jak w ubiegłym roku, miejsce na grilowanie. Zachęcamy do przywiezienia tego co kto sam lubi.

W razie pytań proszę o kontakt mailowy pod adresem: dmochowski.krzysztof@gmail.com lub telefoniczny (+48) 608-897-608.

Z poważaniem

Krzysztof Dmochowski